Blogi | Sokolnictwo dla początkujących

Blogi

Zima idzie

gru.
23

Idzie zima, idzie … i jakoś tej prawdziwej nie widać. Ale w każdej chwili może nas zaskoczyć siarczystym mrozem, lodowatym wiatrem i opadami śniegu. Dla naszych ptaków wszelkie zjawiska meteorologiczne są czymś zupełnie normalnym. Jednak to, że przebywają one w specyficznych warunkach, gdzie często mają ograniczoną możliwość swobodnego wyboru schronienia się przed mroźnym wiatrem, marznącym deszczem czy obfitym śniegiem powinno nas uczulić na zapewnienie naszym podopiecznym bezpiecznego przetrwania tej pory roku. Artykuł autorstwa Ali Gerber do poczytania w długi zimowy wieczór...

Posted By admin czytaj dalej

Sokolnictwo nie jest dla każdego

gru.
04

Sokolnictwo jest wymagającym zajęciem - nie każdy może się nim zająć i poświęcić odpowiednią ilość czasu oraz wysiłku aby właściwie zadbać o swojego skrzydlatego podopiecznego. Artykuł poniższy napisany jest przez Jasona Friegierri - początkującego sokolnika mieszkającego na Malcie. Choć to małe i wyspiarskie Państwo na Morzu Śródziemnym to problemy dość podobne ;)

Posted By admin czytaj dalej

Sokolnictwo - 4 strony Pasji z TV RTK

cz.
16

W ramach programu "Cztery Strony Pasji" realizowanej przez Regionalną Telewizję Kablową w Nowym Sączu powstał odcinek na temat sokolnictwa. Zachęcam do oglądania jeśli macie 45 minut :)

Posted By admin czytaj dalej

Sokolnik na usługi

mrz.
01

Wraz z rozwojem współczesnego sokolnictwa w Polsce rozkwitła gałąź gospodarki zwana usługami sokolniczymi. Istotą działania jest tu wykorzystanie naturalnych zależności między ptakami drapieżnymi a ich ofiarami.
Artykuł autorstwa Kamili i Radosława Milkowskich udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Telemetria w sokolnictwie

lt.
03

Telemetria w sokolnictwie
Sokolnictwo zalicza się do najstarszych istniejących form łowiectwa. Choć same sposoby układania ptaków łowczych przez wieki niewiele się zmieniły, to już służące temu pomoce w ostatnich kilkudziesięciu latach pojawiły się zupełnie nowe.
Artykuł autorstwa Adama Mroczka udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Satelitarne sokolnictwo

li.
07

Od niedawna mam możliwość testowania ponoć "rewolucyjnej" technologii GPS w wykonaniu jednego z czołowych producentów systemów telemetrycznych. Odczucia mam w sumie pozytwyne choć kilka wad systemu również da się zauważyć - z pewnością jest to jeszcze wina dość świeżej technologii.

Posted By admin czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - blogi